Domáca Manikúra a Pedikúra: Svetlé nápady pre krásne nechty

Príprava prostredia

Začnite tým, že vytvoríte relaxačnú atmosféru. Zistite si miesto, kde budete mať dostatok priestoru a pohodlné svetlo. Naplánujte si čas, aby ste sa mohli oddať starostlivosti o vaše nechty bez zbytočného spěchu.

Krok po kroku

1. Odstránenie starého laku

Použite bezacetónový odstraňovač laku na nechty na šetrné odstránenie starého laku. Dbajte na to, aby ste odstránili aj zvyšky laku, ktoré môžu byť na okraji nechtov.

2. Upravenie nechtov

Podľa potreby ostrihajte nechty na požadovanú dĺžku a zformujte ich pilníkom. Dbajte na to, aby ste dodržali tvar, ktorý vám najviac vyhovuje.

3. Kúpeľ pre nechty

Vytvorte si relaxačný kúpeľ pre nechty v mäkkom teplej vode s prídavkom oleja alebo prírodných esenciálnych olejov. Tento krok pomôže zmäkčiť kožu okolo nechtov a zjemníť ju.

4. Starostlivosť o kožu

Po kúpeli použite kvalitný krém na ruky a nohy a jemne masírujte kožu. Odstráňte nadbytočnú kožu pomocou jemného odstrániteľa kože alebo pilníka na tvrdú kožu.

5. Lakovanie nechtov

Počkajte, kým sa nechty úplne vyschnú, a potom naneste základný lak, zvolený odtieň laku a na záver ochranný lak na predĺženie trvanlivosti.

Záverečné dotyky

Nezabudnite si dopriať záverečný kúpeľ alebo masáž s hydratačným krémom na ruky a nohy. Vychutnajte si pocit krásnych a starostlivo upravených nechtov, ktoré ste si vytvorili sami.

Domáca manikúra a pedikúra môže byť zábavným a relaxačným spôsobom na starostlivosť o seba. S týmito jednoduchými tipmi a trochou času si môžete vytvoriť luxusný salónový zážitok priamo v pohodlí vášho domova.