Vážení zákazníci, z technických príčin nie je momentálne možné zadávať objednávky. Za spôsobené problémy sa Vám ospravedlňujeme.

Nápady na rýchle a chutné raňajky

Pre väčšinu ľudí sú raňajky najdôležitejším jedlom dňa. Pre niekoho môžu byť aj najproblematickejšie, hlavne preto, že nie je dostatok času na jeho pokojnú prípravu a konzumáciu. Ak si tiež myslíte, že čas ráno pred prácou plynie o niečo rýchlejšie - je to znamenie, že je čas zvážiť kúpu sendvičovača.

Sendvičovač, čo to je? „Výrobníky“ sendvičov sú elektrické zariadenia, ktoré vďaka svojej vysokej sile pritláčajú na obidve strany krajcov chleba (zvyčajne toastového). Vykurovacie plochy prístroja sú rozdelené na polovicu, čo dáva sendvičom charakteristický tvar trojuholníkov. Zariadenie má vysoký výkon (zvyčajne 800 W), čo umožňuje hriankovač veľmi rýchlo zahriať, a teda - rýchlejšiu prípravu raňajok. Vyhrievacia plocha môže byť potiahnutá teflónom (aby sa zabránilo prilepeniu), ale v dnešnej dobe sa čoraz častejšie vyskytujú hriankovače s keramickým povrchom, čo je materiál, ktorý je bezpečný, funkčný a ľahko sa čistí.

Je zaujímavé, že prvý produkt tohto typu bol postavený pravdepodobne pred rokom 1920. Podľa Wikipédie prvý oficiálny patentový záznam z roku 1925 podal v USA Charles Champion, ktorý je tiež vynálezcom stroja na výrobu popcornu. Hriankovač nie je iba toastovač.  Nenechajte sa zmiasť názvom - v prístroji si pripravíte nielen známe sendviče z toastového chleba, ako ho všetci poznáme. Moderné sendvičovače ponúkajú oveľa viac možností. Podľa zvoleného modelu je možné vykurovací plášť vymeniť, aby sa zo sendvičovača stala praktická vaflovačka alebo domáci gril. Príkladom takéhoto zariadenia je toastovač Teesa TSA3221, ktorý má v súprave vymeniteľné  vložky, ktoré umožňujú, aby fungoval aj ako vaflofačka  alebo gril. Prístroj sa rýchlo a ľahko používa, navyše vám ponúka oveľa viac možností, pokiaľ ide o prípravu lahodných raňajok - najmä ak vás už nudia tradičné sendviče.

Sladké raňajky? A máte to - stačí vymeniť kazetu, pripraviť vafľu a pridať potrebné prísady, napríklad obľúbený džem či ovocie. Na druhej strane, funkcia grilu nám umožňuje robiť všetko - vrátane praženia vajec alebo mäsa.

Na čo si dať pozor pri kúpe?

Aj keď je výroba sendvičov pomerne jednoduchá, pri nákupe stojí za to pamätať na niekoľko problémov.

Po prvé - výkon zariadenia. Je dobré, ak má toastovač výkon okolo 800 W, čo zaručí rýchlu prípravu jedla.

Po druhé - bezpečnosť. Nevyhrievané puzdro je v tomto type zariadenia štandardom. Okrem tohto prvku stojí za to spomenúť, že hriankovač má aj ochranu pred prehriatím.

Po tretie - vzhľad. Tu si vyberajme podľa našich predispozícií. Našťastie toastovače držia krok s trendmi - väčšina z nich má moderný dizajn a často aj nerezové puzdro, ktoré zaručuje životnosť prístrojov, ako sa aj perfektne hodí k moderným kuchyniam. Ak nemáte radi rutinu a hľadáte rýchle raňajky, bude pre vás toastovač  tým pravým. Sendviče, oblátky alebo gril ponúkajú širokú škálu možností na prípravu raňajok, ba dokonca aj obedov či večerí.

Všetko skutočne záleží na vašej kreativite!